Наша адреса: 01015,
вул. Лейпцизька, 11a
тел. (044) 280-7506, 280-5315


  
Кафедра математичних наук

Кафедра успішно продовжує славні традиції, закладені ще в 60-ті роки кращими вчителями математики міста Києва. Традиційно високими залишаються як вимоги, так і знання. Диференційований підхід у шляхах і методах викладання математики можна прослідкувати на всіх ділянках та етапах навчального процесу. Це, насамперед, профілізація класів та адаптація навчальних програм до кожного профілю (математичного, фізико-математичного, природничого, гуманітарного) та різне тижневе навантаження учнів різного профілю. Рання диференціація учнів на етапі переходу з початкової школи в середню ланку дозволяє більш глибоко розкрити їх таланти та здібності. Навчання в 5-7 класах носить в першу чергу розвиваючий та ігровий характер. Це свого роду трамплін до переходу на профільне навчання, що розпочинається з 8-го класу. Викладачі творчо працюють як за стандартними державними програмами, так і за авторськими.

Активною є участь вчителів у навчально-освітніх програмах, конференціях, семінарах, просвітницькій діяльності, публікації в предметних фахових виданнях, робота над написанням підручників, посібників, програм. Побачили світ посібники та підручники створені Полонським В.Б., Якіром М.С., Мерзляком А.Г., Романенко А.О.. Кафедра виховала 1 Народного вчителя України і 3 Заслужених вчителів України, зазначимо, що Романенко А.О. та Мартюшова І.В. випускниці ліцею.

Ліцеїсти чудово виступають на всіх етапах Всеукраїнської математичної олімпіади та турнірах, міжнародних олімпіадах та конкурсах. Неодноразово учні Києво – Печерського ліцею №171 «Лідер» презентували традиції та культуру України для однолітків з різних країн світу.

Велика увага приділяється діяльності з пропаганди фізико-математичної освіти в Україні.

З 1993 року щорічно, навесні, для учнів середньої ланки шкіл міста Києва проводиться Відкрита математична олімпіада ліцею «ЛІДЕР». У непростій, безкомпромісній боротьбі діти змагаються за головний приз олімпіади.

З 1999 року було запроваджено проведення силами кафедри математики конкурсу-гри «Кенгурятко» для учнів міста Києва на зразок міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру».

І нарешті треба сказати про традиційний, щорічний захід, яким ми дуже пишаємося. З 2002 року наш ліцей спільно з інститутом математики НАН України та фізико-технічним інститутом НТУУ «КПІ» проводить міжнародний Київський фізико-математичний фестиваль для школярів. З кожним роком представництво та географія країн учасниць стає дедалі ширшою. Наш фестиваль відрізняє не тільки унікальний зміст (олімпіада з математики, проблемний тур, лекції відомих українських науковців, «Математична регата», командна першість з експериментальних фізичних задач, особиста першість з розв’язування фізичних задач теоретичного туру), а й бездоганна організація, продумана культурно-розважальна програма і звісно, місце проведення – мальовничий куточок під Києвом Конча-Заспа.

    Вверх

                                                      Copyright © 2002 ! KYIVO-PECHERSKIY LYCEE № 171 “LEADER”.  All rights reserved.